Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:doğa351
Eser sıra no:101204eser07


DÜŞLEDİĞİM GELECEK

Bir varmış,bir yokmuş.Kısa ama bilgeç bir kız varmış.Bundan iki sene evveline kadar harika hayalleri varmış.İyi bir liseyi ve iyi bir geleceği umut ediyormuş.Ama gel gelelim sınav olmuş ,bitmiş.Hiç bir şey beklenilen gibi olmamış.Böylelikle masal sona ermiş.Çünkü hiçbir şeyin masaldan ibaret olmadığını anlamış küçük kız.Artık hayalleri bozulmuş,yerine buğulu bir cam gelmiş.İşte o zaman camın diğer yüzü görünmedi.Bu da artık gelecekten habersiz olduğunu anlatıyor.

Şimdi ise iki yıl geçti. O küçük kız büyüdü. Gerçekler ile hedefleri birleştirmeyi öğrendi. Hayallerin hayalde güzel,asıl hedefin ise hayal olmadığını öğrendi.Evet,bu küçük kız bendim.Şuan bulunduğum yer istediğim yer değildi.Ama sabretmeyi öğrendim.Şimdi ise gittiğim okuldan birinci ve üniversite sınavından mutlu çıkmak istiyorum.Hayata dair birçok soru var aklımda.Ama hepsi durmadan aynı yerde,bu sınavda kitleniyor.Gerisini düşünmeye çalışıyorum.Ancak bir türlü bağımsız olmuyor.En çok da üniversite zamanımı düşünüyorum.
Üniversite koridorunda ellerimde kitaplarla, birkaç yıl sonra aynı koridorda önlüğümle…

İnsanlar için, onlara hayat bağışlamak için, can vermek için. Başkaları için değil, kendim için bunu yapmak istiyorum. Ailem, çevrem övünsün diye değil, doktor olmak istediğim için.
Çocukken bir hayalim vardı.Ama tüm çocukların ki gibi değildi bu doktorluk hikâyesi.Astımım vardı ve ben gittiğim hastanedeki doktorlarıma özenirdim hep.Şimdi ise aklımdan tek bir şey geçiyor.Bu zamana kadar hasta olarak gittim o hastaneye.Şimdi ise öğrenci olarak girip,doktor olarak çıkmak istiyorum.İşte bu anda başlıyor hayat.Mesleğini eline aldıktan sonra geliyor her şey eline.Evin,araban,ailen ve en önemlisi mutluluk…

Her şey için yalnızca üç yılım var.Tüm hayatımın yönü için.Şuan için ne bir tahmin yapabilirim ne de net bir şey söyleyebilirim.

Masaldan ibaret değil demiştim ya her şey. Eğer bu bir masal olsaydı, mutlu sonla bitmesini isterdim. Çünkü her masal mutlu bir sonu hak eder. O buğulu camı yavaşça siliyorum şimdi. Ardındaki geleceğimi görebilmek için. O ışığı gördüğüm an yapacağım tek şey o buğuya ismimi yazmak olacak.

Beni iyi dinle hayat! Yakında önemli isteklerim olacak. Dünüm, bugünüm, yarınıma tuttuğum ışık… Doğru zamanı bekle. Sabret… Elbet hedeflerim bir gün yaşadığım hayat olacak.


önceki eser / sonraki eser