Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:ades133
Eser sıra no:110225eser11


GÜZEL GÜNLER İÇİN

Güzel günlerimiz vardı tarihimizde, sanatımızda, devlet yönetimimizde… Güzel günler yaşadık tüm kardeşlerimle, sizinle. Bir tohumduk ilk önce toprak altında, karanlıkta gün yüzüne çıkmayı bekleyen. Ve sonra ışığı gördük. Etrafımızda birçok ağaç vardı. Onlara yetişmek içindi yeryüzüne çıkışımız. Onları geçmek içindi bütün amacımız. Evet, zaman zaman sıkıntılı günler yaşadık; 1980 öncesi kardeş kavgaları, 1940’lı yıllarda İkinci Dünya Savaşı’nın getirdiği sıkıntılar, 2000’li yıllar ekonomik sıkıntı, işsiz kalan insanlar…Bütün bunlara rağmen çalışarak güzel günlere ulaşabileceğimizi anladık.

Yıl 2011.Ülkemizin bazı sorunları var ama güzel bir yerde. Memleketlimin sorunları var. Sorunlarının yanında hedefleri var. Bir yere gelme ihtiyaçları var. Benim de hedeflerim var herkes gibi. Ülkemiz o ağaçlara yetişti ama onlardan uzun olması için geliyorum. Kendimi bir sınıfta görüyorum. Kendimi en sevdiğim yerde öğrencilerimin arasında görüyorum. Mutluyum, azimliyim. Gençlerin teknolojinin hizmetçisi olmalarına izin vermeyeceğim. Yurdumu bölmeye çalışacaklar böldürmeyeceğim. Milletimin ışığını, yıldızını almaya çalışacaklar ama aldırmayacağım. Kendimi, insanımın ağzına küfür yerine şiir dizeleri yerleştirirken düşünüyorum.

Ben hedefimi, bir okyanusun derinliğinde bulduğumda sevdim. Parlak bir inciydi benim için hedeflerim. Paha biçilmez bir inci. Ondan asla vazgeçmem. Onunla kendimi, ülkemi yücelteceğim. Her insanın bir hedefi, bir düşüncesi vardır. O hedef düşüncenin gerçeğidir. Düşünme başarının yarısıdır. O hedefin sonu ise başarıdır. Ben de başarı için geliyorum.
Her nesil gibi geliyorum, koşarak. Ülkemin güneş görmemiş köşelerini aydınlatmak için, üzerine kar yağmış kardelenlerin yüzlerini göstermeleri için, yere düşmeden gökyüzünde hür bir şekilde dalgalanmak için geliyorum. Çocukların gözlerindeki yaşın yere düşmemesi için, buzullardaki karların arasında yılda sadece bir gün açabilmek için 364 gün bekleyen kardelen çiçeğinin o bir günkü mutluluğunu her gün yaşatmak için geliyorum. Kendimi bunları yapmak için can atarken düşünüyorum, görüyorum.

Güzel düşüneceğim, güzel düşündüreceğim. Güzelliğin her zaman olacağına inandıracağım. Sizin için geliyorum, geleceğinizin iyi olması için geliyorum. Dünya güzelken, yaşatmak için geliyorum.önceki eser / sonraki eser