Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:bilge175
Eser sıra no:110218eser04


BİR İNSAN GELECEKTEN BEKLEDİKLERİ

Bir insanın gelecekten beklediği şeyler her bireye göre farklılık gösterse de, genel olarak değerlendirdiğimizde şunları sıralamak mümkündür.

Başarı, kariyer, ün, varlık, zenginlik, mutluluk, iyi bir aile ve yaşam v.s…
Yakın yada uzak yaşamımızdan beklentimiz ne olursa olsun, şu an ki görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olarak çok çalışmalı ve kendimizi iyi yetiştirmeliyiz. Günün gerektirdiği tüm olanakları, teknik, kültürel, çağdaş tüm kaynaklardan yararlanarak iyi bir donanıma sahip olmalıyız. Hedeflediğimiz alanda yeterli ve söz sahibi olabilmek için çok iyi bir eğitim almalıyız. Eksiklerimizi gidermeli ve bilgilerimizi arttırmalıyız.

Erdemli, dürüst, onurlu bir birey olabilmek de hedeflerimizden biri olmalıdır. Toplumun yücelmesi, başarılı ve çalışkan bireyler olmanın yanı sıra, toplumu bir arada tutan tüm olumlu değerlere de sahip olmakla mümkündür. Sorumluluğunu bilen, bireysel hak ve özgürlüklere saygı duyan çağdaş bireyler olma hedefi toplumun geleceğinin en önemli teminatıdır.
Tüm bu değerlendirmeleri dikkate alıp çok çalışarak seçeceğim alanda çok başarılı bir inşan olmak istiyorum.

Biliyorum ki, başarı, sevgi ve saygıyla birlikte mutluluğu da getirecektir. Bu duygularla kendime, aileme, ulusuma yararlı bir birey olmayı hedefliyorum.

Eminim ki; gelecek, başarılı, dürüst, onurlu, özgür, başı dik bireylerden oluşan Türk Ulusunun olacaktır.


önceki eser / sonraki eser