Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:çalıkuşu804
Eser sıra no:110219eser12


BENİM GELECEĞİM

Yakın gelecek mi? Nedir benim yakın gelecek hakkındaki düşüncelerim?Önce gelecek hakkındaki düşüncelerimi söyleyeyim.Gelecek kimileri için şaşalı,toz pembe bir hayatın içinde hayat mücadelesi vermeden ona sunulan hayatı yaşamaktır.Kimileri içinse hayatta kalmaktır gelecek.Sırtında inanılmaz acı veren bir yüktür taşınması gereken.Hayat merdiveninde attığı her adımda alnından şıp şıp akıp merdivenleri ıslatan terdir.

Çoğu insan geleceği düşünmez,gelecek kaygısı taşımaz.Maziyi hatırlatıp geçerler.Geleceğini düşünmedikleri “O günler gelecekte” dediklerini çok duyarız.Çoğu insana bakarsak gelecek kaygısı ve stresi saçlarına ak düşürmüştür.

Benim geleceğimse küçük yaşta ailesinden ayrılıp,geçmişi düşünerek, geçmişten ders çıkarmaya çalışarak, geleceğe yön verip hayatı kolaylaştırmaktır.Hayat merdiveninde alından akan ter damlasını azaltmaktır.Geçmişten aldığım derslerle geleceğe pozitif bakıp hayatı yaşanılır hale getirmektir.

Şu an lisedeyim.İmkansızlık içinden topraktan çıkan bir fide gibi.Aynı şartları yaşamayan,beni anlamayan insanların arasındayım.Ama yine de halimden memnunum .Dahasının geleceğini de umuyorum.İmkansızlıktan imkan yaratmaya ve hayata kürek çekmeye devam edeceğim.
Yakın geleceğimde ise iyi bir üniversitenin tıp bölümünde okumak istiyorum.Neden mi tıp?Böyle büyük bir meslekte kendimi çok iyi geliştirip mesleğimle ülkeme hizmet etmek istiyorum.Ülkemin adını uluslararası alanda en iyi şekilde temsil etmek benim hedeflerimin arasında.Beni yaşatan,bana umulmadık bir anda imkan veren ülkeme hizmet etmek istiyorum.Daha sonra parasını düşünürüm.Kazanacağım paralarla ailemi çektiği sıkıntılardan kurtaracağım.Dikenler arasından onları alıp,rahat bir yere yerleştirmek,hayatlarını güzelleştirmek istiyorum.Kardeşlerimin meslek sahibi olabilmeleri için elimden geleni yapıp,onları ülkeme en güzel şekliyle kazandırmak istiyorum.

Uzak geleceğim mi..?Mesleğimin belirli bir zamanından sonrasını ise imkansızlara imkan sağlayarak,benim yaşadığımı yaşamamaları için yaşam mücadelesinde yanlarında bir dost bulmaları için.

Evlenmek;onu geri plana attım.Ama bir gün çocuklarım olursa hayatı seven gelişmiş bir toplumun içinde,ailesiyle birlikte yaşamasına çaba sarf edeceğim.Kitap okumayı seven,bilimin farkında olan bir çocuk olmaları için.

Küçük bir köyde dünyaya gelip geleceğin pozitifleşmesi için elinden geleni yapan birisinden gelecek hakkındaki düşünceler bunlar.önceki eser / sonraki eser