Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:çiçek297
Eser sıra no:110222eser21


DÜŞÜNDÜM, YAPTIM VE BURADAYIM

Bu sabah evden çıktığımda içimde tarif edemediğim bir heyecan ve sevinç vardı. Dile kolay, bugünkü halimi altı yıl önce hayal etmiştim. Geleceğimin temellerini, aldığım kararlara göre atmıştım. Ve işte buradayım. Her şey tam da hayalimdeki gibiydi. İnanmak zor olsa da…
O gün edebiyat hocamız bize kompozisyon ödevini verdiğinde aslında bunun salt bir ödev olmadığını, artık geleceğime yön verme zamanının geldiğini de anlamıştım. Öyle ya, şimdiye kadar bu konuda sorulan soruları fazla ciddiye almamıştım. Daha da önemlisi, ciddi olarak kendime bile sormamıştım. Sanırım artık zamanı gelmişti. Ben neredeyim? Nerede olmak istiyordum? Olmak istediğim yerde olabilmek için ne yapmam, nasıl bir yol izlemem gerekiyordu? Bunları düşünüyordum. Öncelikle neredeydim? Lise üçüncü sınıftaydım. Nerede olmak istiyordum? Cıvıl cıvıl çocukların “öğretmenim, öğretmenim!” diye peşimden koştuğu bir ana sınıfında hoşça vakit geçiren ve geçirten genç bir öğretmen olmak. Peki… Ne yapmam lazımdı? İlk olarak derslerime çalışıp lise üç ve dördüncü sınıfları başarıyla bitirmeliydim. Sonrasında ise sınavda istediğim bölümü kazanmam gerekiyordu. Ne oldu? Yaptığım planlar üzerine çalıştım çizgimden sapmadan, engellerle uğramadan liseyi bitirip sınavda aldığım puanla istediğim bölüme girdim. Geçen süre içerisinde sadece kendi derslerimle değil, arkadaşlarımın dersleriyle de ilgilendim. Dört yıl boyunca azim, şevk ve heyecan ile kararlaştırdığım yolda sapmadan ilerledim. Kazandıklarım da oldu, kaybettiklerim de… Ama yılmadım. Kazandığım tecrübelerle yoluma devam ettim.

Bunca çabadan sonra kendimi hep hayal ettiğim o fotoğraf karesinde buldum. Olmak istediğim yerde. Evet hocam! Siz bize bir ödev verip nerde olmak istediğimizi sormuştunuz ya, işte tam da oradayım. Az ya da çok.

Benim de var. Allah’ın izniyle liseyi bitirmek. Başarılı bir üniversite hayatını tecrübe etmek, alanımdaki en iyi işi yapmak.

Hayallerim, gelecekle ilgili düşüncelerim var. Hayat hep son sözü söyler ama benim de cümlelerim var.


önceki eser / sonraki eser