Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:ela121
Eser sıra no:110203eser05


KATMERLENEN ÖMRÜM

Geçmiş ve gelecek!

Nehrin bir kıyısı gelecek, diğer kıyısı ise geçmiş. Ben ise köprünün üzerinde, adım adım ilerliyorum nehrin kıyısına. Arada dönüp bakıyorum arkama; yıllarımı verdiğim kıyıya, geçmişime.

Su misali akar yıllar; bazen sessiz, bazen çağlayarak. Geri dönüp baktığında bu yılların ardında, hergün biraz daha canlanan dostluklarını, hedeflerini ve anılarını bulursun. Yıllar geçtikçe yenilerini eklersin bunun üzerine. Ömrünü katmerlersin yığın yaparsın, hayatın parçalarından. Anılarla süsler, dostluklarla sararsın, sonra geleceğe gönderirsin. Orada sarıp sarmaladığın hayatın bağlarını çözüp, tek tek bakarsın parçalarına.

İşte, ben de geçmişimle geleceğimle; hedeflerimi, dostluklarımı ve anılarımı gönderiyorum. Geçmişimi ve geleceğimi, içime sindire sindire, doya doya yaşamak istiyorum.
En üste hedefimi koydum. Uğruna gecemi gündüzüme kattığım, hayallerle süsleyip, umutlarla yaşadığım hedefimi…

Benim hedefim, güneşin her doğuşunda ve her batışında renklerle bezenen gökyüzü kadar renkli, varoluş sebebi kadar açık, bir insanın kalbinde yaşayan aşk kadar mukadder.
Benim hedefim:

Kalbimde yaşattığım aşkı, vatan ve millet aşkını, yeni nesillerin gönlüne ekmek, sevgiyle sulamak ve itinayla büyütmek. Bunu, bir gül kadar narin, güzel, bir o kadar da acımasız yetiştirmek…

Ben de geleceğimi, hedeflerimle yaşattığım gül bahçesine çevirmek istiyorum. Öyle bir bahçe ki, her bir gülün yapraklarında gözyaşı yerine aşk ve sevgi göreyim. Damla damla aksın bu aşk ve sevgi. Yine sahibine dönsün; vatanına, toprağına.

Vatanına dönsün. Çünkü bu aşk, vatana duyulan aşk, bu sevgi, diğer güllere verilen değerdir. O güller ise bir insanın kalbinde yaşattığı gelecektir.

Bir insanın geleceği hayalleridir, umutlarıdır. Toprağa ektiği tohumun yeşermesini beklemektir. Beklerken de suyunu tam verebilmektir.

Aşkını kendine değil, kendini aşkına feda edebilmektir.


önceki eser / sonraki eser