Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:hayal-i cihan400
Eser sıra no:110222eser09


BİRİNCİ VAZİFEM

İleride nerede olmayı istiyorsun denildiğinde ortaya hiçbir şey koyamamam benim hayallerim ya da hedefim olmadığından mı? Hayır! Benim hayallerim de var hedeflerim de, ama bu hayaller ve hedeflerin içinde kendim yokum. Ülkem ve milletim var. Kendimi kendi menfaatlerimden soyutlayarak yalnızca ülkemin yararına çalışmak, çabalamak ve bir şeyler başarmak istiyorum. Önceliğimin benim zenginliğim değil ülkemin zenginliği, refahı olmasını istiyorum. Ulu Önder’imin dediği gibi benim birinci vazifem; Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Ben bunu kendime hedef bildim, hayallerime de her zaman bunu yerleştirdim.

Geleceğime dair istediğim tek şey Türkiye Cumhuriyeti’nin dünyanın en güçlü devletlerinin başında geldiğini görebilmek, benim en büyük hayalim budur. Türkiye’deki terörün son bulması, ülkemi bölmek isteyen o art niyetli insanların da susturulması hayallerim arasındadır. Ülkemi bölmeye çalışan, toprağından bir taşını almaya bile kalkan olursa işte o zaman hiç acımam ona. Bu ülke, bu vatan, bu toprak benim her şeyim çünkü; bağımsızlığımızın en büyük temsili olmasının yanı sıra binlerce şehidin kanı var bu topraklarda. Bu kutsal topraklar Türklerden başkasına asla ve asla yar olamaz! Bunu tüm dünyaya anlatacağız…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda ilerleyerek her zaman en iyisini başarmayı hedefleyeceğim ve başkalarının hedeflerine de bunu yerleştireceğim. Ama en başta Atatürk gibi düşünebilmeyi öğreneceğim. Atatürk’ün ilkelerini kendime esas bileceğim. Ben bütün mevcudiyetim ile bu ülke ve bu millet için çalışarak ülkemi yüksek medeniyetler seviyesine çıkarmayı ve bu mukaddes topraklar için elimden gelen her şeyin en iyisini yapmayı, bağımsızlığımızı ve toprağımızın bir karışını dahi vermemek uğruna kanlarını döken binlerce Mehmetçiğimize, yüreklerine kor düşen analara ve Mustafa Kemal Atatürk’e karşı borç bilirim. Benim geleceğime dair yegâne temelim budur. Ben bu temel uğruna yılmadan, usanmadan çalışacağım. Atam ve aziz şehitlerim gözünüz arkanızda kalmasın, benim gibi Türk gençleri olduğu sürece bu topraklar her zaman Türkiye Cumhuriyeti olarak anılacaktır.


önceki eser / sonraki eser