Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:hayatım333
Eser sıra no:110221eser15


HER ŞEY BUGÜNDE SAKLI

Biz insanlar gözümüzü yükseklere dikerken sonuç bazen olumlu olurken bazıları da hazin bir sonla sonuçlanıyor. Hayat her zaman istediklerimizi altın tepsi ile önümüze sunmaz. Bir şeyi başarmak geleceğimizi garantilemek için azim ederek altın tepsinin bize yaklaşmasını sağlayabiliriz. Bende bu altın tepsi üzerinde sunulan imkânlar ne kadar uzak olsa da geleceğim için bunu başaracağıma inanıyorum. Gelecek diyince hepimiz uzun ve maratonlu bir hayatın içine girecekmiş gibi veya huzurlu geçeceğini düşünürüz. Bende şu an uzak ya da yakın geleceğim hakkında az çok endişelerimin olmasına rağmen o günlerin çabucak gelmesini istiyorum. Benim düşüncemden yana olan arkadaşlarım var ve hatta sizlerde olabilirsiniz.

Hayatta başaramayacağımız şey yok gibi; ama bunu kalpten istersek ve başaracağımıza, kendimize güvenimiz olursa inanın hiçbir şey bize engel olamaz. Şu an ben ve benim gibi öğrenci arkadaşlarım, hatta öğrencilik hayatını tadan kişiler okul sıralarındayken tek hedefleri vardı; geleceği oluşturmak ve biçimlendirmek. Onun için çabalar ve çalışırlardı. Samuel Johnson´un dediği gibi “Geleceği satın alabilecek tek şey bugündür.”Yani geleceğin hareket noktasının bugün olduğunu ve bugünün temellerini sağlam atarsak bunun üzerinde kurulacak olan uzak ya da yakın geleceğimiz sağlam olacaktır. Yarınlarımızın garantisi bugünden sağlanmalıdır. O yüzden öğrencilik hayatımızı iyi değerlendirelim ki geleceğimizi garanti altına alalım. Bende gelecekte iyi bir sağlık personeli olmak için bugünden geleceğimin temelini eksiksiz atmak için çalışıyorum. Hayatın bizim için ne zaman ne getireceğini kimse bilemez. Ama bir yandan da hayatta ya da hayatımızda oluşabilecek herhangi olumsuz bir durumda, bunun üstesinden gelmesini bilmeliyiz. Bunu bilirsek uzak geleceğimizi çok yakanımızda bulabiliriz.

Düşünüyorum da… Gelecek o kadar uzağımızda olmasına rağmen bugünden geleceğimizi biçimlendirebiliyoruz. Bu olağanüstü bir şey. Aslında bir taraftan da kendi senaryomuzu kendimiz yazıyoruz. Benim geleceğimi oluşturan senaryomu yazıyorum. Başrolde ben sağlık personeli olarak işimi severek yapan ve sıcak bir hastane ortamında çalışan bir sağlıçı. Bu düşünceleri gerçekleştirmek gerçekten kolay sadece bunu yürekten istemek gerekli ve bunun için çalışmak, çabalamak. Öğrencilik hayatını iyi değerlendirirsek geleceğimizi anlatan bir senaryoyu hazırlayabiliriz. Her şey bugün de saklı. Bugünün şifresini çözen geleceğini bulmuş demektir.önceki eser / sonraki eser