Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:hellokitty133
Eser sıra no:110222eser08


GELECEĞE YOLCULUK

Ben ne yapacağım? Ne olacağım? Ne yapmam lazım? Ne yapar ya da nasıl yaşarsam mutlu olurum? Yapmak istediklerim ya da yapacaklarım çevremi, ailemi ,beni memnun eder mi ? Bu sorular hep kafamın içinde dönüp duruyorlar. Henüz bir karar vermiş değilim. Hayat bana ne verecek, hayatın bana verdiğini ben değerlendirebilecek miyim? Bilmiyorum.

Benim bir gecede yaşadıklarımla ,hayatım, dünyam, yaşam tarzım değişti. Aslında bundan sonraki yaşayacaklarım, yapacaklarım beni nasıl etkiler, ne yaparım düşünmek istemiyorum. İstediklerimi yapamamak beni korkutuyor. Ailemin bana, benim aileme daha çok bağlanmamız yaşamımı nasıl etkiler, neler yaparım düşünemiyorum. Sadece bir meslek sahibi olmak ,iyi bir eğitim görmek bana yetecek mi ? İyi eğitim görmekle adam gibi adam olunur mu ? Yoksa insanın kendini eğitmesi, nereye kadar etkili olur hep düşünüyorum. İstediğim mesleği seçsem acaba bana maddi, manevi yeterli olur mu? Seçeceğim meslek önce beni mutlu etmeli. Ben seçimimden dolayı pişman olmamalıyım. Meslek sahibi olurken, hayattan da çok şey öğrenmeliyim. Veya ben güzel sanatlara gitsem, gönlümün sanat merdivenlerinde inip çıkmasına izin versem. Sanki müzisyen olmak, ressam olmak, stilist olmak insana güzel duygular veriyor. Ben modeller çizsem, onları gerçeğe çevirsem, birileri o modelleri beğense, tasarlayıp dikse ,biçse ve ben modacı olsam. Ben daha çok böyle mutlu olabilirim gibi geliyor. Güzel giyinmeyi ve giyinenleri çok seviyorum. Güzelliklere hayranım. Çevremdeki insanlar hep güzel olsun, bakımlı olsun, şık giyinsin istiyorum. Aynaya bakınca insanlar kendinden memnun olsun ,mutlu olsun istiyorum. Bazen de Allah bana müthiş bir matematik zekası verseydi ben de, beni hayata döndüren doktorum gibi bir beyin cerrahı olmalıyım diye düşünüyorum. İnternette ameliyatları izliyorum. İnsanlara ümit vermek, onları hayata döndürmek müthiş bir duygu. Hiçbir kimseye minnettar kaldınız mı ? Ancak size yaşamınızı, hayatınızı tekrar veren insana minnettar kalabilirsiniz. Tabi ki anneniz dışında. Doktor olsam, insanlara faydam olsa, düşüncelerim, fikirlerim acaba beni nereye götürür? Kafam o kadar karışık ki…

Hayat bize ne gibi sürprizler getirecek bilmiyorum. Ama öncelikle sağlıklı olmak istiyorum, ailemin ve benim mutlu olacağım bir gelecek istiyorum. Ben ne yaparsam yapayım, Ne olmak istersem, ne tercih yaparsam biliyorum ki mutlaka mutlu ve huzurlu olmak ilk sıralarda olacaktır. Çevremde beni seven, benim sevdiğim insanlar olsun, Her zaman gözlerim mutlulukla parlasın, kalbim sevinçlerle dolsun istiyorum. Bir insan daha ne isteyebilir ki ?
İsteklerimi hayata geçirebilmek en büyük hayalim.önceki eser / sonraki eser