Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:ıhlamur217
Eser sıra no:110221eser04


HAYALİMDİ ESKİDEN

Ben bir insanoğluyum. Yakın ve uzak geleceğim hakkında ne düşünebilirim ki? Ben buraya satırlarca, sayfalarca düşüncelerimi yazabilirim ama yarın herhangi bir şey olduğu zaman hayatım değişir. Düşüncelerim alt üst olur. Kim hayallerinin hepsinin yıkılmasına göz yumabilir ki?

Aslında iki gün önceye bakacak olursak ben hayatımı hayallerime göre yönlendirmek istiyordum. Şu anda ne kadar anlamsız gelse de ben mutlu olmak istiyordum. Ben yaşamak ve hayatımı yaşayış şeklime göre yönlendirmek istiyordum.

Yakın geleceğimde “Ben” kavramını herkesin hayallerinde olan üniversitede hatta meslek hayatında görüyordum. Bütün bunları yaparken en çokta kendim olmak istiyordum.
Uzak geleceğimde ise insanlar benimle gurur duyuyor ve mesleğimle ilgili ödüller alırken içimdeki sevinç çığlığını bastırmak istiyordum. Evlenip güzel bir yuva kurmuş, iki çocuğu olmuş ve o çocukların ayakları üzerinde durmalarını hayranlıkla seyretmiş, güçlü bir kadın olmak istiyordum. Eşimle beraber yaşlanmak, beraber ölmek istiyordum. Açıkçası herkesin gıpta ederek bakacağı bir hayatımın olmasını istiyordum.

Geleceğimden bahsederken “olurdu” olarak anlattığım şeyler eminim ki insanlar arasında merak uyandırır. Eğer şimdiye bakacak olursak hayatım allak bullak olmuş durumda. Dersler, sınavlar, arkadaş ilişkileri… Hepsi kendi içinde bile o kadar zor meseleler ki… Belki de yaşımın getirdiği büyük sorumluluklardan dolayı böyle düşünüyorum ama bu sorumlulukların daha da büyüyeceğinden eminim.

İnsanın hayatı ne kadar çabuk değişebiliyormuş… Ne kadar çabuk uzaklaşabiliyormuş hayallerinden… Bir düşünce bile insanın hayatını değiştirebiliyormuş meğer.

Ama ben yaşadığım her şeye rağmen yoluma devam edip hayallerimi gerçekleştireceğim. Hayatıma kaldığım yerden devam edeceğim. William Churchill’in sözünü dinleyip söylediği gibi “Arkamıza veya sağımıza, solumuza bakarsak geleceği kaçırırız.” Ben geleceği kaçırmak istemiyorum.önceki eser / sonraki eser