Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:kanarya669
Eser sıra no:110214eser02


BİLİNÇALTINDAKİ GELECEĞİM

Şuanda yazacaklarım umarım hayali dünyamın kurduğu gelecekle yaşanacak olan yıllarıma ters düşmez.Yani ummadığım taş baş yarar atasözüne uymaz. Hayat bu neyin ne zaman,ne durumda yaşanacağını bilemeyiz.Sözüme başlarken Geleceğe ümitlerle değil. İçimizdeki azimle inançla kazanma hırsıyla bakıyoruz.

Belki çoğu lise öğrencisinin istediklerinden biri lise hayatından. Kurtulup sivilleşmek olmaktır.Birde buna ailevi,maddi ve öğretmenlerden gelen baskı bu durumu tetiklemektedir.

Evet ben lise hayatını seviyorum;ama bu durumlar bir an önce liseyi bitirip daha fazla aileme yük olmadan istikbalim olan hedefime uygun bir üniversite kazanmaktır.Şuan ki bir aile, geçimini asgari ücretle karşılıyordur.İşte bende hem kendi geleceğimi hem de yük olduğum
ailemi ileriki yaşantımda en iyi yerlere getirmek istiyorum.

Umarım ileriki yıllarda yaşama seviyesi yüksek olur.Benim istediğim sadece ilk 30 yıllık hayatımda bir ailemin olmasını,huzurlu refah seviyesi yüksek,istihdam olanaklarının olduğu, adaletin sağlandığı,yarınlarla dolu bir Türkiye istiyorum. Sonrasında üniversiteyi bitirip eğer ki imkanım olursa lisansımı. Yurtdışında yapmak olacaktır.Emin olunki geleceğinizi güvence altına almak üniversiteden sonra başlar.

Çünkü bir sorumluluk sahibi ve sosyal kişilik kazanıyorsunuz.Yurtdışında 5 yıllık bir yerleşim
yaptıktan sonra çift vatandaşlık almak istiyorum.Vatanıma dönüp borcum olan askerliğimi en layıkıyla yapmak istiyorum.Devlet çatısı altında bir Öğretmen olarak öğretimime devam etmek istiyorum.

Çünkü her insan sevdiği meslek de mutlu olur.Öğretmenlik zor bir
meslek evet;ama ben zoru aştığım zaman mutlu olurum.Eğer ki severek yapıyorsanız daha kolay olur.

Atatürk’ün dediği gibi “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.“
bu devlete tarihten gelen bir borcumuz var.Bu vatanı savaşarak kazandık,geleceğe yeni
nesiller ,yeni kişilikler ve yeni hayatlar kazandırarak bunun devam ettireceğiz.

Eğer ki Allah ömür verirse 60 yaşından sonra yazarlık yapmak istiyorum.Geçmişteki Türkiye’yi
Yeni nesillerin getirdiği şimdiki Türkiye’yi aştığı yolları yazacağım.

Çocuklarıma diyeceğim tek şey şu olacak “Çocuklarım ben sizi hayata 1-0 önde başlattım.Siz ise bu aradaki farkı korumak eğer ki aradaki fakı açarsanız yolun sonunu göremezsiniz.

Hep bir olun ! her zaman yeni güne 1-0 önde olduğunuzu düşünerek geleceğe yeni nesiller kazandırın“ diyebilirim.Manevi değerleri olmayan bir insanın doğasında maddiyat geçerli değildir.


önceki eser / sonraki eser