Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:karamel363
Eser sıra no:110205eser03


GELECEK ELBET GELECEK !

Gelecek, elbet gelecek. Evet, fakat bize iyi mi kötü mü hayat getireceği kesin değil. Bu bizim elimizde aslında. Ya hayallerimizi delecek ya da önümüze birbirinden güzel fırsatlar getirecek. Eğer bu günden doğru adım atarsak, biz geleceği değil; gelecek bizi bekleyecek !

Doğru adım atabilmek için doğru kararı, gereken zamanda vermemiz lazımdır. Bu kararlar için, aslında gerçek olmayan; fakat neredeyse somut nitelikteki kurallara karşı boynumuz bükülmelidir. Öncelikle kararlara tüm kalbimizle inandığımız bir hedefe karar vermeliyiz. Rotasız gemi, sadece suyun kaldırma kuvvetinden yararlanan bir cisimdir.

İkinci olarak zorlukları tespit etmek gerekir. Gülün dikenini bilmeyen, gülü koklamak istediğinde kanlar içinde kalabilir. Bir futbol maçında pes eden takım kaybeder aslında, kötü oynayan değil! Kalbinde kazandığına inandıysan o maçı kazanan sen olursun başkası değil! Fakat buna güvenip çalışmayı boşlamamak gerekir. Meydan boşken davul çalan çok olur.


Önemli olan meydan doluyken sesini duyurabilmektir. O kadar insanı geçip hedefinin ilk basamağını kazanmaktır önemli olan. Ve her zaman en iyisi istenmelidir. Hep en iyisi için mücadele etmek gerekir.

Ben ve hedeflerim… Bakmayın üç kelime olduğuna. Hepsi tek yerde buluşuyor aslında. Geleceğimde. Gazeteci yazar olmak istiyorum ben. Gazeteci olmamam için hiçbir neden yok demiyorum. Gül dikensiz olsaydı sevilir miydi hiç? Elbette sevilmezdi. Dikenler olumsuzlukta değildir. Zirveye ulaşan bir merdiven zor; ama ulaşıyor zirveye. Er veya geç. Bu senin elinde.
Zorluklarını da biliyorum mesleğimin. Kimi zaman masa başında kelimelerle boğuşacağım, kimi zaman derdimi anlatamadığı insanlarla… Bazen hiç kimse olmayacak yanımda, bazen kalabalıklar içinde yalnız kalacağım. Ama her zaman benliğim benimle olacak. Ben benden bir şey kaybetmeyeceğim. Onlar benden bir şeyler kaybedecekler. Belki çok mutlu olacağım. Belki mutsuz. Ne fark eder? Ben istediğim şeyi elde ettikten sonra… İstediğini elde edemeyen insanda mutsuz olmamalıdır aslında.

Mutsuzluğu hak eden tek insan, hedefi olmayandır. Mutluluk sadece hedefi olanındır. Ulaşsın veya ulaşmasın. O kişinin yüreğinde ufak da olsa bir mutluluk vardır!


önceki eser / sonraki eser