Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:martı184
Eser sıra no:110215eser01


İLK SAYFAM

Alnımdaki martılar çoğalmaya başlamıştı. Gelecek diye bir şey istiyor muydum bilmiyorum. Bana her zaman uzak gelir gelecek. Martıların artma sebebi dertlerimin çoğalmasıymış. Benimki de dert mi diyorum bazen ama her insanın kendine göre bir derdi oluyormuş. Yaş arttıkça martılar çoğalıyormuş. Yakın, uzak gelecek. Benim için ikisi de uzak. Nasıl yakınlaştıracağım geleceği bilmiyorum. Galiba birinin elimden tutmasını bekliyorum. Uzatıyorum elimi ama kimse tutmuyor. En sonunda vazgeçiyorum elimi uzatmaktan. Yalnız olduğumu fark ediyorum. İnsanın bazen yolda yalnız yürümesi gerekiyormuş. Bir kitabı okumaktan sıkılıp kenara atarsın ya ben de yalnız yürümekten sıkılıp geleceğimi bir kenara atıyorum galiba. Ama şimdi kitaba yeniden başlamam gerektiğini fark ediyorum. Bu benim için zor olacak ama başarmak istiyorum.

Yakın gelecek dedikleri şey galiba benim için üniversite hayatım olacak. Bunun için çok çalışmam gerekiyor. Çalışmamda her anın ne kadar değerli olduğunu anlıyorum. Saniyelerin önemini,onlarla nasıl yarış içinde olduğumuzu fark ediyorum. Ama bizim hep yenildiğimizi görüyorum. Eğer bir üniversite hayatımın olması istiyorsam pes etmemem gerekiyor. Engeller çıkıyor karşıma ilk engelde pes ediyorum. Sonra ayağa kalkıp yola devam ediyorum. Karşıma bir engel daha çıkıyor. Düşüyorum. Tekrar kalkıyorum. Belki bunu yüzlerce kez tekrarlıyorum. Zorlanıyorum. Saniyelere yetişemiyorum. Yalnız yürümekten tekrar sıkılıyorum galiba. Ama başarmak istediğimi kendime sıkça hatırlatıyorum. Geleceğime yakınlaşmaya çalışmaya devam ediyorum.

Bu yolda kendimi psikolog olarak hayal ediyorum. İnsanların sorunlarını çözmenin, onlara yardım edebilmenin bana büyük huzur vereceğini düşünüyorum. Onların martılarını azaltmak için elimden geleni yapmak istiyorum. Elbette bu mesleğe sahip olduğumda da hala yolda tökezleyerek yürüyor olacağım. Ama hayalimi gerçekleştirmiş, en azından kitabımın ortalarına erişmiş bulacağım kendimi.

Bu sefer daha ümitliyim. Adımlarımı daha sağlam atmaya başladım. Belki kitabın ilk sayfasında, yolun ise başındayım ama daha inançlıyım.


önceki eser / sonraki eser