Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:mecburum300
Eser sıra no:110225eser16


Hayal Dünyam

Her insanın kapısı farklı bir şekilde çalınır ama hepsinin sebebi aynı değil midir? Kimi insanların kapısını ansızın aşk, kiminin ise hayalleri çalar. Benim de şu an kapımı hayallerim çaldı. Şu an düşünüyorsunuzdur belki; 16 yaşında bir kızın en fazla kaç hayali var diye ama benim dünyalar dolusu hayallerim var. Evet benim ne bilgisayar ne de güzel bir elbise alma hayalim var. Benim tek hayalim; geleceğim. Evet geleceğim. Ben hayallerimi gerçekleştirme peşinde koşan biriyim. Ve sıra geldi nasıl bir gelecek hayal ettiğime: Her şeyden önce yakın geleceğimi planladım.

Yıl 2021;

Yakın geleceğimde önce hayallerimi gerçekleştirdim. Eczacı oldum, herkesin gurur duyacağı bir eczacı. Fakülteden biriyle nişanlandım. Aslında benim küçük bir sırrım var. Ben hayallerimi kurarken nişanlanmayı hiç katmamıştım hayallerime. Dedim ya her şey ansızın kapısını çalıyor insanın. Kısa bir süre sonra evleneceğim ve belki de anne olacağım. 15 yıl önce akrabalarımın tamamı yatılı okulda okuyan bir kızdan ne olur dediler. Ama ben şimdi hem bir eczacı hem de anne oldum.Yaz tatilinde eşimle köyüme gidiyorum. Akrabalarımın hepsi belki de çok utanacak. Ama benim amacım onları utandırmak değil hayallerimi gerçekleştirmekti. Görevimi büyük bir mutlulukla yapıyorum. Ama geçmişimi de unutmuyorum.

Yıl 2061

Uzak geleceğim. Yakını tam hayal ettiğim gibiydi. Ama burada hiç hayal etmediğim şeyler oldu. Hepimizin tahmin ettiği gibi yaşlandım. Oğlum eczacı oldu. Şu an benim eczaneme bakıyor. Eşimi kaybettim. Kızım evlendi, üç torumum var. Artık kafamda gelecekle ilgili hiçbir şey yok. Ben yaşama hakkımı, hayallerimi gerçekleştirerek sonuna kadar kullandım. Bence herkes de bunu hak ediyor.


önceki eser / sonraki eser