Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:okur816
Eser sıra no:110218eser09


KENDİ HİKAYEMİZ

Ben….Aslında……

Bence bu hayatta kimse kendisini tanımıyor.En yakın arkadaşını,eşini, kardeşini hepsini tanıyor.Onların en sevdikleri renkleri,yemekleri,hatta ayakkabı numaralarını bile biliyor. Peki ya kendini? Hayır kimse kendisini tanımıyor. Belki bende…. Herkes başkalarını mutlu etmeye çalışıyor.

Aslında herkesin içinde bir ışık var,yanıyor. Sonra birileri gelip o ışığı söndürüyor. Her adım atmaya kalkışımızda ,koca bir çukura düşüyoruz.Çünkü kendimiz değiliz önemli olan. Önemli olan,başkalarının ne istediği.Biz başkalarının hayallerini yaşamaya sürükleniyoruz.Bizimkisi sadece hayal olarak kalıyor. Evet ,hayal kurmak güzeldir.Ya gerçekleştirmek?
Ben,her fırsatı değerlendirmeye çalışıyorum. Önümüze bir engel çıksa bile , farklı tercihler sunar hayat.

Artık öyle bir hale geldikki ,zevk aldığımız şeylerin hepsi yasak gibi geliyor. Hepsini bırakmalıymışız gibi. Bırakmam istenilen şeyler ya benim hayallerim ,geleceğimse?
Gelecek sadece doktorluk yada mühendislik mi? …Sadece çok para kazananların saygın olduğu bir gelecekmi?

Artık sosyal yaşam sadece vakit kaybı olarak görülüyor.Neden robot gibi yaşıyoruz? Her şeye vakit ayırabilir aslında insan. Tek bir noktaya odaklanmamalıyız. Önemli sayılabilecek çok şey var. Gelecek için doğrular var, yanlışlarda.Önemli olan neye göre değil, kime göre doğru olduğu. Tek bir şeye odaklandığımız zaman,çevremizdeki diğer her şeyi kaçırırız. Hedefe giderken onları göremeyiz. Aslında hedefe gitmenin en iyi yolu önündeki fırsatları görerek gitmektir,bakarak değil. Bakmakla görmek arasındaki büyük fark var.Görmek için baktıklarına anlam yüklemek gerekir. Şimdi her şeyin anlamı bir başka….

Kısacası biz değiştiremediğimiz sürece ,başkalarına ait hikayeler var elimizde. Başlangıcı ve sonu olmayan hikayeler….

Bazen aynı olmakda güzeldir.Ya farklı olmak? Aslında farklı olmak; tanınmak, bilinmek değil,sadece farklı hissetmek olsa gerek….

Ve ben neyin farklı hissettirdiğini biliyorum.Gerçek dostların,umutların ve gerçekleşen hayallerin ve hatta bazen gerçekleşmeyenlerin bile, ayaklarının üzerinde durabilmenin.
Geleceğimiz için her zaman bir umut var, her an her şey değişebilir…ve benim hikayem daha yeni başlıyor.

Benim hikayem farklı olacak. her şeyden önemlisi benim olması.Bu her şeyi değiştirir.Hayallerini gerçekleştirmek eksik parçanı tamamlamaktır, ve dünyadaki yerini bulmak.
Her yıldız doğuştan fark edilmez. Bazen biz çabalamalıyız..Bazı yıldızlar uzaktır ama bu parlak olmadıkları anlamına gelmez, sadece diğer yıldızların arasında zor fark edilirler.
Bir gün farkına varırsınız, aslında o yıldız yıllardır oradadır.

Ve herkesin içinde bir yıldız olduğuna inanıyorum.Ben içimdeki yıldızın kaybolmasına izin vermeyeceğim, diğer yıldızların arasında kaybolmayacağım….

Çok sevdiğim bir söz var: Hayallerini gerçekleştirebilenlere zengin derim ben…

önceki eser / sonraki eser