Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:özz011
Eser sıra no:110222eser02


GELECEK

İnsanlar her zaman bir şey düşünürler şu hayatta. Zaten bu değil midir bizi hayvanlardan ayıran. Her şeyin değeri herkese göre farklıdır. Herkes farklı önem verir şu hayata. Ama bir şey vardır ki bütün insanlar onun hakkında düşünür ve onun için çalışır. “Gelecek”
Bir tanım vardır anı yaşmak diye; ama mümkün müdür bu. İnsanlar mutlaka geleceği düşünürler ama çoğu insan daha gelecek kavramını birkaç yıl sonrası olarak düşünüyorlar. Fakat unutmamak gerekir ki 1 saniye sonrası bile bir gelecektir.

Peki anı yaşamak mümkünse, biz neden gideriz okula sadece bir şey öğrenip, sonra onu sonsuza kadar unutmak için mi, yoksa sınavlarımızda yüksek not almak için mi? Peki neden sınava gireriz,iki üç bir şey karalayıp çıkıp gitmek için mi, yoksa güzel bir eğitim almak için mi? Peki neden güzel bir eğitim alırız, okula milyarlar yatırıp ailemizin parasını harcamak için mi, yoksa güzel bir işe sahip olmak için mi. Peki neden güzel bir işe sahip olmak isteriz, yaptığımız iş ile boş boş zaman harcamak için mi, yoksa güzel bir geleceğe sahip olmak için mi ?

Dünya bir tiyatro sahnesi, insanlar oyuncalar ve Tanrı yönetmendir. Tanrı bizim için senaryoyu çok önceden yazmış ve rollerimizi dağıtmıştır. Biz de rollerimizi rollerimiz çok iyi ezberlemiş ve karakterle bütünleşmiş oyuncular gibi görevimizi yerine getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz. Ve oyun bittiğinde bizler için yeni bir gelecek başlıyor. Bir nevi yeni bir oyun, yeni bir hayat.

Gelecek kavramını bir çok şekilde açıklayabiliriz. Ama bence gelecek diye kesin bir kavram yoktur her zaman bizim için gelecektir. Demek istediğim şu ki biz şu an geçmişimizin geleceğini yaşıyoruz. Geçmişimizde de bir önceki geçmizin geleceğini yaşıyoruz. Sonra ne oluyor peki geçmiş mazi oluyor, bir zamanlar büyük umutlarla beklediğimiz şeyler artık geçmişte kalıyor ve bizim için artık yapacak bir şey kalmıyor. Her şey gibi onunda bir sonu oluyor. Özetle gelecek kavramı başlangıcı ve sonu olmayan bir kavramdır. Ve geleceği tanımlamak için bir öncekinden sonra olacak olaylar bütünlüğü.

Sonuç olarak gelecek üçe ayrılır; geçmiş gelecek, şimdiki gelecek ve gelecekteki gelecek.önceki eser / sonraki eser