Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:şeytanın şifresi001
Eser sıra no:110223eser23BİRLİKTE

Geleceği düşünüyorum!.. Benim geleceğimi, ülkemin ve dünyanın geleceğini!.. Bu aralar sık sık haber izliyor, gazete okuyorum. Ama bunları yaparken o kadar üzülüyor, o kadar acı çekiyorum ki…Böyle bir ülkede nasıl yaşıyoruz? Türkiye’ye ne oldu?

Söze ülke yönetiminden başlamak istiyorum. Herkesin bildiği gibi çeşitli partiler aralarında düello yapıyor. Birinin ak dediğine, diğeri kara diyor. Oysaki bu partilerin birbirini ezmesine hiç gerek yok. Hepsi bir olup ülkemizin geleceği için çalışsalar ortak yolu bulacaklar. Ben şu anki yönetimden bahsetmek istemiyorum; çünkü şu anki yönetimin yerine başka partiler de geçse sonuç aynı olacak, hiçbir şey değişmeyecek. Başlarına buyruk hareket ediyorlar. Birlikte hareket etmeyi bilmiyorlar ya da akıllarına gelmiyor. Eğer böyle düello yapmaya devam ederlerse Türkiye bölünecek. Tıpkı eski uygarlıklar gibi olacağız. Bir yanda Hititler, bir yanda İyonyalılar gibi…

Tabii Türkiye’nin sorunu sadece yönetim sorunu değil. Birçok sorunu var. Her gün televizyonda izlediğimiz kazalar, gözyaşlarımızı akıtan cinayetler ve katliamlar…Peki bunlar neden oluyor? Tabiî ki paylaşmayı bilmeyen, hep bana hep bana diyen insanlar yüzünden. Yönetimi anladık ama insanlar kendini yetiştiremiyor mu? Onların bir çobana ihtiyacı yok. Onlar kendi yollarını kendi bulmalı.

Bu kadar kötü şeyin ardından güzel şeyler de söylemek lazım. Ülkenin değil ama dünyanın hakkında. Türkiye kötüye gidiyor ama dünya tersine iyi yolda. Dünyanın her tarafı değil tabii. Mesela Japonya iyiye giderken bir de Afganistan’a, Filistin’e, Irak’a bakmak lazım.Çünkü onlar da Türkiye gibi paylaşmayı bilmiyorlar. Aralarında ne çok fark var. Diyorum ki, belki çocukça ama tüm iyilikler bende olsun, ben bunların hepsini eşit dağıtayım.
Önce de paylaşmayı öğreteyim.

Şimdi diyeceksiniz ki ‘’Ülkeni, dünyanı kötülüyorsun da senin geleceğin ne alemde?’’ Aslında ben ülkemle dünyamı kötülemek istemiyorum. Sadece yanlış hareket ettiklerini anlatmaya çalışıyorum. İnsanlar arasında araştırmayı, öğrenmeyi, paylaşmayı bilenler de var. Ben de bunlardan biri olmaya çalışıyorum. Doğruların peşinden gitmek için uğraşıyorum. Doğruya ulaşmak için hareket eden insanlarla hareket etmek istiyorum. Çünkü biliyorum birlik olunca ve doğrularımız yanlışlarımızdan fazla olunca bir şeyler değişmeye başlayacak. Bunun için hep birlikte doğruları aramamız gerekiyor.


önceki eser / sonraki eser