Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:tekbaşına bir dev123
Eser sıra no:110222eser11


GELECEK BİZİM ELİMİZDE

Gelecekle ilgili yalan yanlış birçok şey konuşuluyor. Belki de şuan bize yalan gelen fakat ilerde basit karşılayacağımız birçok yenilik olacak. Bunları bizler değil bizim devamlarımız sağlayacaklar. Ama böyle düşünüp doğaya, çevreye ve hayata bir şeyler katmazsak gelecek nesil yaptıklarıyla yavaş ilerleyecek.

Biliyoruz ki çok hızlı ilerleyen, gelişen bir çağdayız. Bu çağa ayak uydurmak istiyorsak katkılarla devamını sağlamalıyız. Günümüzde birçok şey icat ediliyor. Bugünün büyükleri öğrencilik yıllarının yaşadığı zamanla, bu zaman aynı değildir. Ve aslında bizden ziyade onlar bu gelişimin en çok farkında olan insanlardır.

Babam hep anlatır; Eskinin o devasa telefonları şimdi nasıl oldu da cebe sığar hale geldi diye. Bunları söylerken çağın ne kadar hızlı olduğunu tekrar anlarım.

Hayaller birer gelecektir. Her hayalin içinde bir amaç olur ve bu da geleceğin temelini oluşturur. Hayal bir ihtiyaçsa, gelecekte yapılan tüm şeyler de birer ihtiyaçtır. İnsan eksikliğini hissetmezse gelişme sağlayamaz. Yakın veya uzak önemi yoktur bunun… Önemli olan yapılan güzelliklerdir. Şimdiye ait menfaatler, geleceğe ait ümit ve emeller oluşturur. Hayata, geleceğe birer katkı sağlanıyorsa bu neden biz olmayalım ki?önceki eser / sonraki eser