Konusu
: " Kendiniz, yakın ve uzak gelecekteki yaşamınız hakkında ne düşünüyorsunuz ? "


Yazar rumuzu:toprak137
Eser sıra no:110224eser10


MAZİYLE BÂKİ OLAN

Hayallerim beyaz sayfaya yazıp bir kayık yapıyor gönderiyorum evimin kenarındaki ırmaktan geleceğe. Bıraktım çünkü; sen benim için ancak rüyalarımda erişebileceğim dikenler içindeki bir gülsün. Dokunduğum zaman elime dikenlerin batmasından korkmuyorum da o dikenler senin canını yaktığında yara açıyor kalbime. İşte o zaman dökülüyor namelerim kalemimden mürekkebime.

On beş yaşında körpecik bir kalpten yazılıyor bu satırlar sana. Ne Leyla ile Mecnun, nede Ferhat ile Şirin gibi sevemiyorum seni ama sesini duyduğumda bile doğuyorsa ömür defterimde bir gün daha işte o an haykırıyorum sevgimi sesimi duyamayan insanlara. Uzun bir yolculuğa çıkıyorum zaman tünelinde. Bir an geliyor mola veriyoruz seninle çıktığımız yolculuğa. Bakıyorum etrafıma sen yoksun. Kalbim baharını yaşıyor başka gönüllerde. Büyümüş artık hayatın taktığı çelmelerle düşe kalka.

Artık ara bitiyor otuza merdiven dayayınca. Devam ediyorum hayatıma. Son durağa geliyorum bu yolculukta. Adımımı attığım geleceğim ikinci baharım oluyor. Karşımda duruyor yıllar önce kaybettiğim sevgilim. Ağır geliyor gözleri kalbime. Artık kalbim Leyla’sını bulmuş Mecnun. Ama Leyla’sına değil artık Mevla’sına açmış kucağını.


önceki eser / sonraki eser